Вівторок, 19.03.2024, 03:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Реальності Каркасного Будинку:

 

1. Різноманітні архітектурні рішення.

Реальність. А також різноманітність планувальних рішень і варіантів обробки фасадів (загляньте на будь-який будівельний сайт).

 

2. Доступність і популярність технології.

Звичайно Реальність! Подивіться cкільки каркасників зводиться! 80% будинків у світі зводиться по каркасній технології!

 

3. Низька трудомісткість зведення (можливість зведення своїми силами).

 

4. Короткий будівельний цикл.

Звичайно, Реальність! Період від надання ескізного проекту до здачі будинку складає від 1 до 4 місяців. Це важлива перевага для реалізації комерційних проектів в області нерухомості і самобудівництва.

 

5. Різні варіанти обробки фасадів та інтер'єрів.

Реальність. Є можливість використовувати в якості зовнішньої обробки практично будь-який матеріал: облицювальна цегла, оздоблювальний камінь, штукатурку, дерев'яну вагонку, сайдинг, і т.д.. Можна комбінувати оздоблювальні матеріали. Наприклад: цегла та вагонка, штукатурка і вагонка і т.д.. Останнім часом все більшої популярності набуває зовнішня обробка, що імітує брусовий або зроблений з колод будинок, так званий 'block-house'. Стіни всередині будівлі облицьовуються гіпсокартоном або дерев'яною вагонкою - на Ваш вибір.

 

6. Можливість застосовувати будь-який тип покрівлі.

Реальність. Форми даху, як правило, виконуються з дерев'яних кроквяних конструкцій з подальшим влаштуванням відповідних шарів тепло-, паро-, гідроізоляції та покриттям ваших улюблених покрівельних матеріалів.

 

7.Легкий фундамент.

Реальність. Зовнішні та внутрішні стіни, виконані за даною технологією, у кілька разів легше кам'яних. Це дозволяє їх монтувати на більш легкі й менш заглиблені фундаменти, що економічно по витратах на матеріали і на роботу. Прикладом можуть служити стовпчасті, стрічкові малозаглублені або свайно-ростверкові фундаменти ТІСЕ (до речі, мій улюблений - ціна, довговічність, найкращий на грунтах з глини, піску, торфу). Все залежить від рівня грунтових вод і типу грунту.

 

8. Низька вартість зведених будинків.

Реальність. Каркасне будівництво - найдешевша будівельна технологія.

 

9. Можливість ведення робіт в зимовий період.

Реальність. Прикладів море!

 

10. Відмінне енергозбереження.

Реальність. Каркасно-панельні сучасні будівлі не поступаються, а іноді навіть володіють набагато більшим енергозбереженням, ніж цегляні, газобетонні і з брусу. Підвищені енергозберігаючі властивості каркасних будинків дозволяють встановлювати в них менш потужні системи опалення, які, як наслідок, будуть споживати менше палива, а експлуатація цих будинків не стане непосильним завданням для більшості населення.

 

11. Немає необхідності в підйомному крані.

Реальність. У процесі будівництва не потрібно важкого підйомного устаткування, оскільки частини каркаса мають невеликі розміри і вагу, це дозволить зберегти на ділянці існуючу рослинність і ландшафт, мінімізує трудовитрати. Прикладів купа.

12. Відсутність усадки.

Реальність. Будинки, наприклад, з колоди, бруса, цегли, газоселіката, шлакоблоків вимагають річної усадки перед початком обробних робіт, додаткового вирівнювання стін і додаткового утеплення. Це означає, що вселитися в такий будинок Ви зможете майже через два роки після початку будівництва. У каркасний будинок можна вселятися відразу після завершення будівництва.

 

13. Легкість опоряджувальних робіт.

Реальність. Цегляні будинки, при використанні традиційної штукатурки, не дають ідеально рівної поверхні стін, полиць, стель, а для використання гіпсокартону вимагають вирівнювання каркаса і відповідно додаткових витрат. У каркасному будинку поверхня стін, підлог, стель виходить ідеальною в силу застосування каліброваної деревини в конструкції будинку. Ідеальними виходять кути стиків стіна-підлога і стіна-стеля.

 

14. Каркасний будинок дає можливість прибрати всі комунікації всередину стін.

Реальність. Каркасний будинок дає можливість прибрати всі комунікації під обшивку в подвійний металорукав, що і безпечно, і зручно: у будь-який момент їх можна перенести з мінімальними витратами часу і сил. По поверхні стін не будуть проходити дроти і труби.

 

15. Мобільність.

Реальність, тому якщо раптом в ході будівництва зміниться завдання або в процесі експлуатації будинку господар вирішить поміняти існуючі інженерні мережі, це не викличе серйозних проблем.

 

16. Висока сейсмостійкість.

Реальність! На відміну від кам'яних будинків, каркасні будинки здатні переносити навантаження до 9-ти балів! У Японії переважний саме цей вид будинку. Каркасний будинок можна порівняти з системою жорстко зв'язаних коробок, яку зруйнувати украй непросто. Подивіться на Японію - для них подібні поштовхи земної кори - звичайне, мало не щоденне явище, і люди не гинуть «пачками»! Чому? Та тому що до 70% приватних будинків - каркасна конструкція - японці, які є великими консерваторами і традиціоналістами, зробили відповідні правильні висновки після страшного землетрусу в Кіото. Адже тоді вціліли саме каркасні будинки!

 

17. Немає необхідності у важкому будівельному обладнанні.

Реальність. Каркасна технологія не вимагає використання якого-небудь важкого монтажного устаткування і великого скупчення робочої сили, мінімізує трудовитрати і дозволяє зберегти на ділянці існуючу рослинність і ландшафт. Будівельні роботи можна проводити навіть при відсутності хороших під'їзних доріг і в будь-якому місці.

 

18. Величезна кількість циклів заморожування / розморожування.

Реальність, але з обмеженнями. На відміну від будинків із цегли або тих чи інших різновидів бетонних блоків, каркасні будинки не вимагають постійного обов'язкового опалення в зимовий період. Обмеження стосуються вибору матеріалів внутрішньої обробки.

 

19. Швидкий прогрів приміщень.

Реальність, тому постійно не опалювальні каркасні будинки, при включення опалення швидко прогріваються.

 

20. Всесезонність монтажу.

Реальність. При зведенні каркасу на майданчику виробляються тільки «сухі» будівельні роботи.

 

21. Естетична повноцінність.

Реальність. Технологія каркасного домобудівництва дозволяє без значних фінансових вкладень надати котеджу зовні і зсередини будь-яку (аж до самої вишуканої) архітектурну форму, реалізувати найсміливіші ідеї архітектора і дизайнера. Причому облицювання каркасного будинку можна виконати таким чином, що воно не буде відрізнятися за зовнішнім виглядом від оздоблення будинку, побудованого з цегли або, приміром, із цільних колод. І якщо говорити про архітектурні та естетичні можливості різних технологій заміського домобудівництва, то це далеко не єдина перевага будівель каркасного типу.

 

22. Підходить для різних геологічних і кліматичних умов.

Ну що ж, і це схоже на Реальність:). Каркаснік може бути зведений на схилі пагорба або на будь-яких інших нерівних ділянках. Визначальним факторм, на мій погляд, для різних кліматичних умов є товщина утеплювача, ось і все).

23. Можливість демонтажу.

Реальність. У каркасно-панельного збірного будинку є ще одна унікальна властивість - його можна швидко і дешево демонтувати, перевезти, а потім зібрати на новому місці - якщо, звичайно, подбати про це ще при проектуванні і передбачити таку можливість.

 

Наприклад, ви вирішили змінити місце проживання - а причин тому може бути безліч: ви купили новиу більш зручну та престижну земельну ділянку біля озера під покровом вікових сосен, сусіди не подобаються, навколишня інфраструктура не влаштовує, якісь гади влаштували по сусідству сміттєзвалище і т.п.

А вихід є - демонтуйте, а потім зберіть на новому місці! Панелі в подібних будинках, як правило, з'єднуються болтами або шурупами, так що ламати нічого не доведеться.

 

 

 

 

Підіб'ємо підсумки:

 

Сучасний каркасний будинок - це високоякісний будинок, за своїми характеристиками не поступається будовам з інших матеріалів, а за деякими параметрами і істотно перевершує їх. Згадаймо - перше, що людина побудувала своїми руками (а саме курінь, чум, вігвам, землянка, інше) було зроблено за каркасною технологією. Так що якщо вже бути точними і чесними, то - а це історичний факт і з ним безглуздо сперечатися - в сучасних каркасних технологіях дійсно врахований тисячолітній людський досвід будівництва концептуально аналогічних будинків.

 

Закон техніки свідчить, що в своїй області спеціалізоване краще універсального - якраз випадок каркасного будинку, коли несучі та огороджувально-ізолюючі властивості стін розподілені між «спеціалізованими» шарами і елементами. Дерев'яні стійки, балки та обв'язки беруть на себе несучі функції стін і перекриттів, а різні види обшивок, теплоізоляції в сукупності з паро-і вітрозахисними мембранами вирішують завдання тепло-і шумоізоляції, захисту конструкцій від різних негативних впливів зовнішнього і внутрішнього середовища. Зрозуміло, що кожен «спеціалізований» шар у своїй сфері застосування має найкращі, граничні по суті якості, свідомо перевершують або, як мінімум, не поступаються аналогічним характеристикам «універсальних» будматеріалів - наприклад, того ж теплоізоляційного пінобетону таки далеко до звичайних утеплювачів.

 

Погодьтеся, що поєднати і змусити працювати узгоджено і ефективно різні матеріали в каркасному будинку важче, ніж просто «тупо» скласти стіну з цегли або пінобетону - що тут складного, кельму «в зуби» і вперед, викладай по мотузці, будь-який гастарбайтер впорається. Простота конструкцій гарантує високий ступінь надійності готового будинку. Безсумнівним достоїнством житла, побудованого за каркасною технологією, є гнучкість і простота змін внутрішнього і зовнішнього оформлення. Відкрите планування, перетворення нежилих горищ в затишні мансарди, можна легко і швидко «прорубувати» вікна і двері, прибудувати додаткові ванні або гардеробні кімнати, допоміжні приміщення, гостьові кімнати і гаражі  - дозволяють будинку видозмінюватися і без проблем підлаштовуватися під мінливі вимоги мешканців.

 

Подібний будинок дійсно «росте» разом з бажаннями, достатком і кількісним складом господарів. Якщо ви любитель змін, то каркасний будинок зможе «вгамувати ваш творчий свербіж» - наприклад, для зовнішнього оформлення фасаду можете використовувати спочатку дешевенькі варіант (ЦСП або сайдинг), через кілька років без проблем все це зніміть і встановіть більш дорогий фасад (з того ж штучного каменю) або обкласти будинок фасадною цеглою.

 

Каркасні стіни, зібрані за всіма правилами мають найнижчу теплопровідність. Тому, якщо взимку будинок не опалювався, прогріти його до комфортних умов можна всього за кілька годин. Товщина стін в каркасних будинках не перевищує 25-30 сантиметрів, що дозволяє збільшити корисну площу будинку. Вони легкі, надійні і стійкі до деформацій.

 

Каркасні стіни можуть витримати необмежене число циклів заморожування - відтавання. Крім того, в каркасних будинках можливе найбільш вільне планування внутрішніх приміщень. Витрати коштів, сил і часу на спорудження каркасних стін мінімальні.

 

Перед обробкою не потрібно чекати "осідання". Тривалість будівництва залежить, в першу чергу, від обсягу робіт, пов'язаних зі зведенням фундаментів, внутрішньої і зовнішньої обробкою будинку, прокладкою комунікацій і встановленням обладнання. Весь комплекс робіт від укладання договору з покупцем до остаточної установки на підготовленій ділянці займає 1-4 місяці.

 

У зв'язку з відсутністю "мокрих" процесів при монтажі конструкцій, будівництво каркасного будинку може вестися в будь-який час року, навіть при мінусовій температурі. Це забезпечує справжню всесезонність робіт, можливість термінового зведення каркасного будинку в зимовий період без втрати якості.

 

Каркасний будинок володіє високими теплоізоляційними властивостями при відносно низькій товщині стін. Досягається це за рахунок системи утеплення. Теплоізоляційний шар забезпечує комфортне проживання цілий рік, і стіни такого будинку по теплозахисним характеристиками не поступаються цегляній кладці значно більшої товщини, по деяким СНіПам, бачив, аж до 2х метрів ... - це без утеплювача).

 

 

Життя не стоїть на місці, люди живуть все більш динамічно, стають мобільнішими, легко переміщуючись «в просторі і в часі», змінюючи роботу, звички, спосіб життя.

Котедж (в сенсі малоповерховий особистий будинок) цінний, як правило, не своїми стінами, а тим, що під ним і навколо нього - а саме вдалим земельною ділянкою, який буде постійно зростати в ціні, у той час як будова рано чи пізно закінчить свій життєвий цикл і буде «зруйнована».

 

Тепер про економічну доцільність. Як ми переконалися вище - «дешевше вже не буває». А те, що нечисленні фірми пропонують каркасні будинки часто по не самим адекватними цінами - що ж поробиш, конкурентів у них ще замало, а попит на житло великий - ось вони і користуються моментом, народ адже все одно купує, навіщо їм у ціні падати? Причому запас для подібного «падіння» за ціною у них є - на відміну від кам'яних будинків, які й далі будуть дорожчати із зростанням цін на електроенергію, паливо, цемент, метал.

Прихильники цегляних стін говорять, що мовляв, «тільки тещо просто і надійно не зламається!». 

Тому потрібно застосовувати старі, перевірені часом технології - стіни з цегли, блоків.

Згоден, в цьому є певна логіка, та ось тільки, щоб відповідати існуючим і тим більш перспективним нормам енергозбереження в умовах виснаження паливних ресурсів і відкритої ринкової економіки, доведеться стіни в цегляних будинках викладати товщиною в 2-3 м! А це вже, вибачте, тхне маразмом. Тому й доводиться ці ж кам'яні і брусові будівлі обкладати зовні або всередині теплоізоляційними матеріалами, отримуючи при цьому ... правильно, розкритиковані БАГАТОШАРОВІ конструкції стін!

При цьому стіни з цегли, пінобетону або бруса при виконанні своєї огороджувально-ізолюючої функції служать ... ЛИШЕ ОСНОВОЮ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ УТЕПЛЮВАЧІВ і обшивки!

 

Чи не занадто марнотратно для цього вибудовувати «кремлівські стіни»? - Адже з тим же завданням дешевше і ефективніше впораються банальні дерев'яні стійки і обв'язки каркасної стіни?


Відразу згадується фраза з телереклами - «а якщо результат один і той же, то навіщо ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ»?!

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0