Вівторок, 19.03.2024, 08:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Технологія зведення каркасних будинків

Що таке «каркасний будинок» і з чим його їдять?

Пам'ятаєте, що всі ми - діти природи?

Не варто забувати про те, що багато тварин, рятуючись від холодів, обростають легким хутром. Повірте на слово, жити в такому «пуховику» дійсно тепло, і не всякий хижак прокусить його іклами.

Згадаймо, як багато століть (а в Середній Азії - і зараз) люди від морозів, які пронизують холодом вітрів і згубної спеки рятувались хутрами, і будували теплі притулки та курені з хутрових шкур убитих тварин. До чого я це кажу? А до того, що сама матінка-природа вирішила, що повітря, укладене у герметичну капсулу - це найкращий теплоізолятор (коефіцієнт теплопровідності всього 0,0226 Вт / м град). Саме тому перини і пуховки такі «пишні».

І донесла-таки матінка-природа свою думку першому винахіднику термоса - англійському фізику і хіміку Джеймсу Дьюара (1842-1923). У 1898 році він вперше отримав рідкий водень, а в подальшому винайшов посудину, в якій тіла можуть тривалий час зберігати свою температуру - по суті, перший термос ...

Якою ж має бути концепція енергоефективного та доступного житла 21-го століття? Правильно, саме герметична посудина, недорога в будівництві та обслуговуванні, зручна і досконала - те, що нам потрібно!

Не потрібно «винаходити велосипед» - ця маловідома поки в Україні технологія домобудівництва вже давно придумана на Заході, перевірена багаторічним досвідом багатьох північних країн, і як і раніше активно застосовується в таких країнах, як США, Канада, Фінляндія, Швеція, Японія, Норвегія, Данія і т.д. Ця технологія отримала назву «високоефективна каркасна технологія домобудівництва».

Проте життя не стоїть на місці, постійно впроваджуються нові конструкційні матеріали та високоефективні, екологічні утеплювачі, нові методики і технології, але сама концепція каркасника так і залишилася в незмінному, первісному стані - а це говорить про те, що за 300 з гаком років людство так і не змогло придумати щось більш продумане й досконале ....

 

У чому ж унікальність концепції каркасного будинку?

Вже у самому визначенні будинку криється ключова відмінність цього типу будинків від інших - каркас. Нам знайомі цегляні, дерев'яні, газо- і пінобетонні будинки, будинки з незнімної пінополістирольної опалубки. Згадуючи ці будинки, жваво уявляєш собі їх зовнішній вигляд і розумієш: назву і матеріал співзвучні. А дерево-каркасний будинок? Що Ви уявляєте, чуючи цю назву? Якщо відштовхуватися від слова «каркас», то це наводить на думку вже не монолітного, страхітливого склепу. Це правда, що каркасний будинок не масивна гробниця Тутанхамона. Саме слово каркас (фр. carcasse - скелет) визначається як основа будівлі чи споруди, що складається з окремих, скріплених між собою елементів (стрижнів). На скільки добротно і продумано виконаний каркас, на стільки він і буде міцний, стійкий, довговічний. Але про це трохи пізніше. До речі, існує технологія зведення каркаса не тільки з дерева, але і з металу. Сам каркас зовні ми, зрозуміло, не бачимо. А ось за зовнішнім виглядом каркасні будинки разюче відрізняються один від одного. Причина зрозуміла: існує безліч оздоблювальних матеріалів.


Але родзинка каркасного будинку криється в інший особливості - досить тонкі каркасні стіни дуже ефективно зберігають тепло. Зменшуючи товщину стіни до розмірів, потрібних для підтримки конструкції, ми не тільки зменшуємо витрату матеріалу, але й істотно збільшуємо тепловтрати. З розвитком технологій стало можливим виробляти матеріали з високим опором теплопередачі, тому в каркасній технології зайва (з точки зору несучої здатності стіни) частина стіни замінена на високоефективний утеплювач. Стіна виходить і досить міцна і з відмінними теплотехнічними властивостями. Подальші особливості каркасної технології спрямовані на захист утеплювача від проникнення вологи ззовні та водяної пари зсередини будівлі, тому що вода, накопичуючись в утеплювачі, погіршує його властивості, так як є хорощим провідником тепла. Для порівняння візьмемо стіну дерев'яно-каркасного, дерев'яного і цегляного будинків. Однаково зберігати тепло вони зможуть при наступній товщині: 18см, 45см та 210см відповідно. Звідки така різниця? Вам доводилося чути такий термін «сендвіч»? Ні, не той, який можна їсти, а той, який застосовують у будівництві. Хоча в принципі вони чимось схожі. Вся справа в шарах, а саме в багатошаровості. Причому сенс не в їх кількості, а в послідовності розташування, тому кожен шар представлений окремим матеріалом з властивими йому функціями. Можливо, Ви помічали на будмайданчиках своєрідну плиту з металу, тобто зверху і знизу метал, а посередині утеплювач - це і є наш «сендвіч». Але, якщо вже ми говоримо про приватне дерев'яно-каркасне будівництво, то тут наш пиріг буде більш змістовним. Закон техніки свідчить, що в своїй області спеціалізоване краще універсального - якраз випадок каркасного будинку, коли несучі та огороджувально-ізолюючі властивості стін розподілені між «спеціалізованими» шарами і елементами. Дерев'яні стійки, балки та обв'язки беруть на себе несучі функції стін і перекриттів, а різні види обшивок, теплоізоляції в сукупності з паро- і вітрозахисними мембранами вирішують завдання тепло-і шумоізоляції, захисту конструкцій від різних негативних впливів зовнішнього і внутрішнього середовищ.

 

Зрозуміло, що кожен «спеціалізований» шар у своїй сфері застосування має найкращі, граничні по суті якості, свідомо перевершуючі або, як мінімум, не поступаючі аналогічним характеристикам «універсальних» будматеріалів - наприклад, тому ж теплоізоляційному пінобетону таки далеко до звичайних утеплювачів. Погодьтеся, що поєднати і змусити працювати узгоджено і ефективно різні матеріали в каркасному будинку важче, ніж просто «тупо» скласти стіну з цегли або пінобетону - що тут складного, кельму «в зуби» і вперед, викладай по мотузці, будь-який «гастарбайтер» впорається.

 

Історія каркасного будівництва

Згадаймо - перше, що людина побудував своїми руками (а саме курінь, чум, вігвам, землянка, інше) було зроблено за каркасною технологією. Так що якщо вже бути точними і чесними, то - а це історичний факт і з ним безглуздо сперечатися - в сучасних каркасних технологіях дійсно врахований тисячолітній людський досвід будівництва концептуально аналогічних будинків.

Взагалі, батьківщиною каркасного будинку прийнято вважати Канаду, хоча ці будинки деколи називають і канадськими та фінськими. Більш примітна причина їх виникнення. Років триста тому гостро постала потреба у будівництві недорогого і, в процесі, швидкого домобудівництва. Ідея каркасного будівництва дозволила заощаджувати і час, і матеріал (однієї деревини майже в 2 рази), і відповідно матеріальні засоби. Можна тільки уявити, як зміг удосконалитися за цей час даний метод будівництва.

У Радянському Союзі такі будинки будувалися ... Але репутацію їм створили зовсім не перспективну. Будували за типовими проектами каркасно-щитові дачні будиночки, гуртожитки, казарми в яких зовсім не комфортно було жити. Це зрозуміло, що технології були не ті, матеріали не нинішньої якості, але первинне враження складено і це заважає глянути об'єктивно на плюси каркасного будинку.

У багатьох наших співгромадян поки, як і раніше, зберігся менталітет радянських часів. Видно, занадто багато воєн зазнала країна (особливо - в 20-му столітті) і до сучасних західних технологій виробилася стійка упереджена думка, як про щось ненадійне (типу, «вітром здує», або «хуліган ногою проломить»). До речі, останнім часом і в Україні стала спостерігатися стійка тенденція до популяризації каркасної технології - із приходом нових поколінь людей і нових пізнань про унікальність і досконалість технології. І час, звичайно, дещо довів. В даний час полярним експедиціям, які працюють на одному місці, просто необхідні теплі легкі практичні будинки. Не важко здогадатися, за якою технологією вони виконані. А там морози далеко не -20 градусів. Або інший історичний факт. Багато, хто цікавився практичністю каркасних будинків, чули, з якою стійкістю ці будинки перенесли землетрус в Японії (1970р). Це послужило хорошою рекламою і потужним поштовхом до масового будівництва каркасних будинків в цій люблячій консерватизм країні. Є й інші відомості, але щоб щось зрозуміти, не обов'язково пережити якесь стихійне лихо. Є більш спокійні способи.

 

Який же будинок Ви хочете?

Ви вже маєте уявлення, скажімо «який будинок Я хочу»? У тому сенсі, що уявили його форму, планування, оздоблення, наявність підсобних приміщень, яке враження він буде створювати своїм зовнішнім виглядом. Так само варто врахувати свої можливості, потреби. Всі критерії не перерахуєш, і хочеться зазвичай багато чого. В одній стародавній притчі наводилася в приклад людина, яка вчинила мудро: вона не починала будівництво поки не сіла і не обчислила своїх витрат. Суть ось у чому: маючи ясно сформульовані бажання легше орієнтуватися серед дуже багатого на пропозиції будівельного ринку. Далі ми постараємося розглянути явні плюси і мінуси каркасного будівництва. Їх може бути і більше, але це те, на що зазвичай відразу звертають увагу. Отже, продовжимо.

Для початку варто визначитися навіть ось у чому - а який каркасний будинок Я хочу? Здивовані? Обмежимося таким вибором: каркасно-рамковий або каркасно-щитовий. І ось чому. Перший тип будівництва дозволить Вам дійсно втілити мрію в реальність. Ви можете при проектуванні вносити свої пропозиції, побажання; в процесі будівництва вносити, зрозуміло, розумні поправки, доповнення. Жити в будинку, про який можна не лукавлячи сказати, що його спроектував Я - це здорово. Весь монтаж пройде у вас на очах. Часом про каркасне будівництво говорять зворотне, мовляв, воно не дозволяє проектувати будинок на свій розсуд, виходить типовим і жити в ньому не затишно. Якщо так, то це скоріше стосується каркасно-щитового будівництва. Тут зрозуміло, що щити збираються на виробництві, вони типові і напрошується висновок про однаковість. Але варто згадати, що переважна більшість з нас жило або живе в однаково побудованих квартирах. І як? Вже починаючи з вхідних дверей, ми навчилися бути індивідуальними і не схожими на інших. Та й проект для щитового будинку існує не в єдиному екземплярі. Переваги каркасно-щитового будинку: швидкість будівництва; можливість на майбутнє добудовувати чи надбудовувати з найменшими витратами і можливість витримувати землетруси до 9 балів.

Переслідуючи мету самостійного будівництва, вибір слід зупинити на каркасно-рамковому варіанті. Але якщо є бажання складних архітектурних надмірностей, то допомога фахівців однозначно потрібна. Каркасно-щитове будівництво краще всього довірити професіоналам з надійною репутацією. Задіюється будівельна техніка, точна підгонка стиків та й просто майстерність і досвід допоможуть уникнути завдань, які новачкові не по плечу.

Продовжимо про достоїнства. Фундамент. Якщо знову повернутися до недавньої історії, то згадайте, які фундаменти закладали у приватних будинках. Це були серйозні блоки, або що-небудь з бетону, головним у яких був їх переконливий вигляд. Укладали побільше і глибше. А хто в той час приділяв увагу розрахунками? У наш час стали враховувати все. Наскільки виправдано чинили наші попередники? За кошторисною вартістю такий фундамент міг поглинати до 30% і більше від вартості будинку. А заглиблений фундамент виконує свої функції для легкого будинку відсотків на 15. Сенс так багато вкладати в те, що в повній мірі не затребуване. Тепер же для приватного будинку прораховані більш спрощені фундаменти, а для каркасного будинку це практично найпростіші, але практичні. Використовують такі основні типи фундаментів: стовпчастий, стрічковий і навіть малозаглиблену монолітну плиту. Приймати рішення який використовувати, варто, відштовхуючись від відомостей про ґрунти на вашій ділянці. Так що економити Ви почнете з нульового циклу (із закладки фундаменту) не на шкоду надійності Вашого будинку.

Стіни. Стіни каркасного будинку складаються з вертикальних стійок, нижньої і верхньої обв'язки і обшивки стіни. Обв'язки розподіляють навантаження і передають її на стійки, стійки сприймають навантаження і передають її на нижню обв'язку і т. д. Обшивка стіни додає просторову жорсткість каркасу стіни. Крок стійок вибирається з розрахунку навантаження, величина якого залежить від кількості несучих перекриттів і снігового навантаження на дах, і параметрів утеплювача. Висота стійок для зручності монтажу відповідає довжині листа фанери. Отвори вікон складаються з бічних додаткових стійок, несучих верхню перемичку і підвіконну дошку. З практики: розмір вікон бажано вибрати заздалегідь, щоб відразу зробити прорізи з мінімальним зазором. Бажано, щоб зазор між рамою вікна і стійкою отвору був у межах 5-10 мм. Це спростить кріплення вікна в подальшому. Якщо розмір вікон заздалегідь точно не відомий-не страшно. У будь-який момент розміри прорізу можна буде змінити. Всі елементи каркаса стіни збираються на цвяхах / саморізах / шурупах.

Знову таки, при погляді на стіни каркасного будинку слід відмовитися від сформованого стереотипу: чим товстіша стіна - тим краще. Згоден, в цьому є певна логіка, та ось тільки, щоб відповідати існуючим і, тим більше, перспективним нормам енергозбереження в умовах виснаження паливних ресурсів і відкритої ринкової економіки, доведеться стіни в цегляних будинках викладати товщиною в 2-3 м! А це вже, вибачте, тхне маразмом. Тому й доводиться ці ж кам'яні і брусово-колодчаті будівлі обкладати зовні або всередині теплоізоляційними матеріалами. При цьому стіни з цегли, пінобетону або бруса при виконанні своєї огороджуючо-ізолюючої функції служать ... ЛИШЕ ОСНОВОЮ ДЛЯ КРІПЛЕННЯ УТЕПЛЮВАЧІВ і обшивки!

Чи не занадто марнотратно для цього вибудовувати «кремлівські стіни»? - адже з тим же завданням дешевше і ефективніше впораються банальні дерев'яні стійки і обв'язки каркасної стіни?

Відразу згадується фраза з телереклами - «а якщо результат один і той же, то навіщо ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ»?!

 

Завдяки чому досягається такий ефект серйозної економії тепла?

Якщо подивитися на каркасний будинок зовні, то побачимо лише «оболонку» - зовнішній обробний матеріал, який може створити враження і кам'яного будинку (клінкерна плитка, що імітує цегла, камінь), і дерев'яного зрубу (блок-хаус). А може це буде вагонка або обштукатурені панелі, або ще щось - вирішувати Вам. Під цією красою ховається обшивка каркаса та вітрозахисна мембрана, що захищає сам каркас і утеплювач, а потім йде шар пароізоляції і вже сама внутрішня обробка.

Про засади взаємозв'язку цих складових, що необхідно враховувати при виборі та монтажі написано багато. Вже існує достатня кількість будівельних організацій і фірм, які працюють за сформованими технологіями, або можуть надати необхідний Вам матеріал по Вашим запитам, усе пояснивши (принаймні, повинні). Ми ж поки хочемо бачити переваги. А саме при правильному монтажі стін досягається: економія тепла (в порівнянні з цегляним будинком в 3 рази), економія внутрішньої площі (за рахунок товщини стін), економія бюджету (при будівництві й на майбутнє).

Залежно від Ваших переваг за рахунок не значного збільшення товщини зовнішньої стіни можна досягти бажаної звукоізоляції і теплопровідності. Не варто боятися річних перепадів температур. На конструкцію будинку це не впливає. На внутрішнє планування, розташування міжкімнатних стін Ви можете вплинути і на вибір матеріалу для їх зведення теж. Це зрозуміло. Внутрішні комунікації легко заховати всередину стін. Проводки, яка маячила б перед очима, не буде. До місця зауважити, технологія будівництва каркасних будинків розрахована не тільки на північні райони. Хто пробував, знає: термос не погано і холод зберігає. Але тут є один момент. Якщо на -30 градусів ми розраховуємо одну товщину теплоізоляції, то на +30 градусів - приблизно в 1,5 рази більше.

Простота будівництва буде навіть несподіваною. Приміром, хто будував чи робив ремонт, знає як зробити рівною оштукатурену цегельну стіну. Ці кути, ці стики стіна-підлога і стіна-стеля завжди здаються майже рівними. А в каркасному будинку ці місця вийдуть знаєте якими? Ні, не просто рівними, а бездоганно рівними в силу самої конструкції будинку.

 

Ще раз про простоту каркасного будівництва

Зведення будинку не вимагає використання якого-небудь серйозного будівельного обладнання та наявність великої робочої сили. Це знову-таки дозволяє економити. Але плюс не тільки в цьому. Вам доводилося бачити, що відбувається на будмайданчиках і навколо них: бруд, глибокі колії, зіпсований вигляд і т.д. А може, саме природна краса і спонукала будуватися тут. Відновлення? Знову витрати. Каркасне будівництво дозволить цього уникнути і зберегти на ділянці споконвічну красу.

Пройдуть роки. Крім проблеми капремонту в кам'яних будинках зазвичай виникають питання з реконструкцією, розширенням, прибудовою нових приміщень, а також зносом старих будинків. Так, щоб прилаштувати гостьову кімнату або розширити вітальню, вам доведеться влаштувати серйозні розкопки під закладення нового фундаменту (а як інакше, стіни ж з цегли важкі - наприклад, квадратний метр стіни товщиною в 1 цеглу важить приблизно 360-400 кг (102 цегли по 3,5 кг, без урахування розчину і арматурних сіток), забезпечити під'їзд для важкої техніки, найняти бригаду таджиків чи молдаван на чолі з досвідченим прорабом, які будуть працювати всі 2-3 місяці прямо у Вас під боком. Одним словом, літо пропало. А якщо робити ту ж прибудову за каркасною технологією, Ви зможете обмежитися мінімальним стовпчастим фундаментом (вага 1 кв.м стіни приблизно 30-70 кг - навіть якщо стіна «просяде», 10-тонним автомобільним домкратом все можна без особливих проблем виправити), зробити всю роботу самі з другом або родичем за пару тижнів без залучення професійних працівників за істотно менші гроші, не зіпсувавши при цьому свою улюблену ділянку!

До опоряджувальних робіт приступати можна практично відразу, після зведення будинку. Готові бруси каркаса практично не дають усадки, хоча раджу дати постояти будинку десь з тиждень.

Чи не перетвориться будівництво каркасного будинку в довге будівництво? Якщо Ви можете дозволити найняти компетентну будівельну бригаду, то вони зобов'язуються впоратися за 2-3,5 місяці і це з обробкою. 

Тут вимальовується ще один позитивний момент: будуватися можна навіть за відсутності хороших під'їзних доріг і в будь-якому місці. Варто додати: і в будь-який час року - в основі технології будівництва практично відсутні «мокрі» процеси.

 

Можливі недоліки каркасного будинку

 

Довговічність

Головне і цікаве всім питання: як довго простоїть каркасний будинок? Різні джерела дають різні цифри. Причому вони коливаються в межах від 30 до 100 років і більше. Перша цифра навіть якось лякає. Але якщо будувати «халтуру», то будинок так і простоїть, а якщо на совість - то на віки. Стоять же в Європі каркасні будинки солідного віку. Тут ми перейдемо до недоліків каркасних будинків і в першу чергу торкнемося проблем, які зачіпають довговічність.

Основа будинку - каркас. І те, на скільки надійно він зібраний, просушений і захищений у процесі підготовки вплине на термін його служби. У відношенні збірки побутують різні, навіть суперечливі поради. Хтось радить тільки з'єднання дерево-дерево, відкидаючи іншими пропоновану можливість дерево-метал. Можна зайняти будь-яку сторону, але за багато років розроблені способи вирішення виникаючих проблем, щоб жорсткість каркаса не страждала.

 

Гниття каркаса

Багатьох лякає потенційна схильність деревини до гниття. Проблема - очевидна, рішення - зрозуміле: чим менше вологи в деревині, тим краще. Складність може виникнути з пошуком дійсно правильно просушеної деревини і, як зазвичай, з людським фактором: по паперах буде один відсоток вологості, а насправді інший. Яким має бути цей показник? Будівельні фірми стверджують: від 9 до 15%. У деяких документах: 22%. У книгах по будівництву: не більше 25%. Повторимося з висновком: чим менше, тим краще. І при цьому каркас просочується спеціальним вогнебіозахистом. Каркас має приховане розташування. Довговічність самої будівлі в не меншому ступені залежить від терміну експлуатації утеплювачів, внутрішніх інженерних систем (труб, систем опалення та ін), морального старіння, нарешті! Термін до капремонту будинку, як і будь-якої іншої системи, визначається мінімальною довговічністю його основних елементів, тобто оцінювати його треба «по вузькому місцю». Так що років через 30-50 і в каркасному, і в цегляному будинку, утепленим зовні або всередині стін, доведеться цей самий утеплювач міняти - так от тільки для його заміни в цегляному будинку доведеться будинок розбирають, точніше ЛАМАТИ (а як інакше утеплювач виколупати з колодцевой кладки або зовнішньої фасадної порожнини?!!), наймаючи бригаду за дуже «немаленькі гроші» для зламу, а потім знову відновлення зламаного! Або можна «саркофаг» навколо старих стін побудувати з новим утеплювачем і облицювальною цеглою - прямо як в Чорнобилі! А в каркасному будинку заміну утеплювача (а так само труб, проводів, венткоробов, пошкоджених конструкційних елементів) можна провести просто, дешево і швидко: відкрутив саморізи, зняв гіпсокартон, витягнув старий утеплювач (трубу, дріт та ін), вставив новий, прикрив ГКЛ, закрутив саморізи. І усе! Причому це можна зробити самому, без залучення будівельників, не «виселяючись» на невизначений час з дому. Саме так і роблять в Північній Америці - там досі люди живуть в каркасних будинках, побудованих на початку 1700-х років - обшивку, покрівлю та утеплювач вже не раз замінили, а каркас все той же, початковий!

 

Пожежонебезпека

Дерево боїться не лише гнилі, але й пожежі. Для запобігання і того, і іншого необхідно обробити елементи майбутньої конструкції до початку монтажу спецрозчинами. Інакше місця стиків не будуть захищені. Є й інший варіант. Можна зібрати каркас з клеєної деревини. Він буде міцнішим, стійкішим до гниття, але - відчутно вдарить по вмісту гаманця. До речі, за вимогами пожежної безпеки для каркасних будинків є обмеження: максимум 2 поверхи і не більше 400 м2 житлової площі. Що стосується наслідків пожежі, то у власника каркасного будинку тут набагато більше переваг, ніж у власника цегляного.

Справа в тому, що після пожежі будь-яка конструкція приходить в непридатність, будь то дерево або цегляна кладка. Так чи інакше, ставиться питання про утилізацію згарища. Від каркасного (та й взагалі дерев'яного будинку) зазвичай залишається небагато, достатньо, грубо кажучи, «змести пил і золу» з фундаменту і починати будуватися. Якщо ж вигорить кам'яний будинок (перекриття та дах у ньому ж теж, як правило, дерев'яні, та й горить зазвичай внутрішня обстановка, меблі, предмети інтер'єру, одяг, а люди в 70-85% випадках гинуть від чадного газу та інших продуктів горіння) , то знести його буде не так то просто - знову треба бригаду з відбійними молотками, бульдозерами, екскаваторами наймати, та ще платити за вивіз кількох вантажівок кам'яного і залізобетонного сміття. Одним словом, і після своєї «смерті» кам'яний будинок змушує за себе «платити за повним рахунком».

 

Деяких бентежить використання гіпсокартону у внутрішній обробці

Цей матеріал не горючий, дозволяє умільцям робити цікаві елементи інтер'єру, але крихкий. Як вирішити проблему з полицями, з установкою бра і т.п. поради є; це проблема не настільки принципова, тим більше що є й інші оздоблювальні матеріали.

Краще обшити стіни гипроком в 2 шари з цих міркувань і пожежобезпеки.

У кухні стіни рекомендую діагонально зашити дошкою 25 - 35 см завтовшки, щоб вішати шафки, кухонні прилади і ін. куди завгодно, а не з кроком 0,6 м

Є ще одне занепокоєння: необхідність розбирати стіни, щоб замінювати, ремонтувати приховані в них елементи комунікацій.

«Скажіть, а якщо труби прокладені в стіні або проводка під штукатуркою, то нічого довбати або штрабить не треба??»

Це труднощі, але не виключного плану.

 

Екологічність

Двоякий параметр. Це і плюс каркасного будинку, і його прихований не те що недолік, а, визначте самі. Зараз багато хто стурбований бажанням жити в екологічно чистих будинках. Використовуючи синтетичні матеріали можна не досягти бажаного результату. Хоча нас і можуть завіряти в безпеці матеріалу, але вважається, що натуральне краще (але дорожче). Вирішуєте Ви, використання яких матеріалів посильно Вам.

Але це проблема не тільки каркасників. Скажімо, хто з виробників дасть Вам гарантію про екологічність цегляної глини?? Та й в цегляному, і в дерев'яному будинку - теж застосовуються утеплювачі, і екологічність, в першу чергу, залежить саме від них ...

 

«Недихаючі» стіни

Це насамперед нормальний / поганий мікроклімат, наявність / відсутність конденсату, вологість / сухість і т.д.

1. Є пінопласти з відкрито-пористою структурою і коефіцієнти паропроникнення близько 0,05, що не потребують пароізоляції.

2. Інший варіант рішення проблеми - напилення в порожнині каркаса, перекриттів і крокв Ековати/ ЮНІЗОЛа, який також дозволяє стіні «дихати» і не вимагає пароізоляції ...

3. Є ще арболіт - різновид пінобетону (цемент, стружка, рідке скло)

Що Вам потрібно - вибирайте самі.

«Кому що подобається» - сказав Кіт, облизуючись .. (С)

 

Шумоізоляція

Багато хто стурбований саме цим аспектом.

Почнемо з того, ЩО В КАРКАСНИКОМУ БУДИНКУ МОЖНА ЗРОБИТИ ХОРОШУ ШУМОІЗОЛЯЦІЮ. Питання залишається за бажанням, часом і фінансами. Особисто був у каркасниках З НОРМАЛЬНОЮ шумоізоляцією - звук гаситься капітально. Питання шумо- і віброізоляції знімаються відпрацьованими конструкційними (наприклад, пристрій «плаваючої» (з ЦСП, ГВЛ плит або бетонної стяжки) підлоги на віброізоляційній основі, шумоізоляції перегородок, 2х слойної обшивки гіпсокартоном по гнучкому металевому каркасу і ін.) і планувальними рішеннями (рознесенням галасливої і спальної зони, їх поділ вбудованими шафами, гардеробними кімнатами, допоміжними приміщеннями і т.д.). Основні проблеми зі звукоізоляцією виникають тоді, коли будівельники або замовники вирішують заощадити на звукоізоляції внутрішніх перегородок і перекриттів. У кожного свої резони - наприклад, навіщо літній подружній парі, яка проживає у власному будинку площею отак 200 кв. метрів звукоізольовувати зазвичай порожні приміщення? Адже це зайві витрати - як при будівництві, так і при виплаті відсотків за іпотечним кредитом та по страховці.

Нарешті, можна піти «шведсько-фінським-німецьким шляхом»: для фундаменту застосувати монолітну бетонну «плаваючу» плиту неглибокого закладення, яка одночасно буде основою для «чорнової» підлоги.

На цю саму плиту встановлюються зовнішні та внутрішні стіни, в потрібних місцях в бетонній стяжці в 30-50 мм на віброізоляційну прокладку і утеплювач укладаються труби водяної теплої підлоги. Таку ж теплу підлогу в бетонній стяжці укладають на дерев'яне перекриття 1-го поверху. Ця конструкція ефективно «гасить» ударний і повітряний шум. Одночасно така підлога володіє хорошою тепловою інерцією, обігріває не лише конвекцією, але й випромінюванням, формує комфортний розподіл по висоті температури повітря в кімнаті, створює труднощі поширення пожежі, допускає застосування ефективних низькотемпературних систем опалення (наприклад, теплових насосів).

 

 Сучасний каркасний будинок - це високоякісний будинок, який за своїми характеристиками не поступається будовам з інших матеріалів, а за деякими параметрами і істотно перевершує їх. Простота конструкцій гарантує високий ступінь надійності готового будинку. Безсумнівним достоїнством житла, побудованого за каркасною технологією, є гнучкість і простота змін внутрішнього і зовнішнього оформлення. Відкрите планування, перетворення нежилих горищ в затишні мансарди, легко і швидко «прорубувати» вікна і двері, прибудування додаткових ванних або гардеробних кімнат, допоміжних приміщеннь, гостьових кімнат і гаражів дозволяють будинку видозмінюватися і без проблем підлаштовуватися під мінливі вимоги мешканців. Подібний будинок дійсно «росте» разом з бажаннями, достатком і кількісним складом господарів. Якщо ви любитель змін, то каркасний будинок зможе «вгамувати ваш творчий свербіж» - наприклад, для зовнішнього оформлення фасаду можете використовувати спочатку дешевенькі варіант (ЦСП або сайдинг), через кілька років без проблем все це зніміть і встановіть більш дорогий фасад (з того ж штучного каменю) або обкласти будинок фасадною цеглою. Каркасні стіни, зібрані за всіма правилами мають найнижчу теплопровідність. Тому, якщо взимку будинок не опалювався, прогріти його до комфортних умов можна всього за кілька годин. Товщина стін в каркасних будинках не перевищує 25-30 сантиметрів, що дозволяє збільшити корисну площу будинку. Вони легкі, надійні і стійкі до деформацій. Каркасні стіни можуть витримати необмежене число циклів заморожування-відтавання. Крім того, в каркасних будинках можливе найбільш вільне планування внутрішніх приміщень. Витрати коштів, сил і часу на спорудження каркасних стін мінімальні. Перед обробкою не потрібно чекати «осідання». Тривалість будівництва залежить, в першу чергу, від обсягу робіт, пов'язаних зі зведенням фундаментів, внутрішньої і зовнішньої обробкою будинку, прокладкою комунікацій і встановленням обладнання. Весь комплекс робіт від укладання договору з покупцем до остаточної установки на підготовленій ділянці займає 1-4 місяці.

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0