Субота, 20.04.2024, 11:49
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Будинки Луцьк

свайно-ростверковий фундамент
Етапи будівництва свайно-ростверкового фундаменту
 
Цей тип фундаменту підходить для слабонесучого і пучинистого грунту. Порівняно недорогий, він не вимагає великої кількості матеріалів. Додаткова перевага - фундамент можна залити самостійно виготовленим бетоном.
 
Зазвичай "свайно-ростверковий фундамент" влаштовують для неважких конструкцій: дерев'яних, каркасних будинків або зі стінами з газобетону. Сваї дозволяють перенести вагу споруди на більш стійкі і не промерзаючі низькі шари грунту.
 
Будівництво свайно-ростверкового фундаменту складається з таких етапів:
 
 1) Підготовчі роботи (знімають верхній шар грунту з рослинами, виконують розмітку осей будівлі і для кожної палі, виносять і закріплюють в натурі осьові лінії).
 
 2) Буріння свай. Буріння ми здійснюємо спеціальним буром - найбільш економічне рішення.
 
 3) Армування сваїв (арматурні каркаси можна підготувати заздалегідь).
 
 4) Бетонування - можна здійснювати тільки свай чи свай з ростверком.
 
 5) Підготовка до пристрою ростверків та армування.
 
 6) Монтаж опалубки. Найкраще здійснювати з доски січенням 150х50 мм, обгорнувши її плівкою, а потім ці доски використовувати при будівництві будинку.
 
7) Бетонування ростверків (після заливки за бетоном доглядають: накривають руберойдом, після схоплювання - поливають, щоб бетон швидше затвердів). Зняття опалубки (виконують через 2-3 тижні, коли бетон став міцним).
 
Наступні роботи (гідроізоляцію фундаменту, встановлення обвязки, збирання перекриттів, стін) можна робити відразу після зняття опалубки, а не через рік (щоб фундамент відстоявся), як вважають деякі, і вважають хибно, адже по нормам фундамент не повинен зимувати. Це призводить до мікротріщин за рахунок сил пучення нашої рідної Волинської землі. 10 років він простоїть, але далі що з ним буде - невідомо...
 
На будівництві дуплекса ми пробудили 38 сваїв діаметром 25 см на глибину 140 см. Далі спеціальним інструментом зробили розширення в сваї (грушу, пятку - хто як називає;)
Процес доволі не легкий, проте цікавий.
Розширена «п'ята» збільшує несучу здатність свая і дозволяє в півтора-два рази зменшити кількість свай. Такий фундамент можна будувати навіть в сейсмонебезпечних районах і зонах вічної мерзлоти.
 
Розміри нашого ростверку: 14 х 8,5 м, січення - 300х300 мм. 
 
Сваї були посилені арматурою діаметром 10 мм , яка трохи заходила в розширення. Для ростверку використовували прутки діаметром 10 мм .
 
Далі збили опалубку, зробили підсипку з піска 100мм, поклали плівку в опалубку, потім арматуру.
 
Залили все бетоном від "Ліхтнер-бетон Україна". На протязі тижня фундамент поливали водою та укривали від палючого сонця.
Через 2 тижні опалубку розібрали і всі дошки очистили від плівок. 
 
Категорія: Будинки Луцьк | Додав: Spartan (18.12.2012)
Переглядів: 3523 | Теги: фундамент ТІСЕ, Каркасне будівництво, купити будинок Луцьк, ТИСЭ, каркасный дом своими руками, платформа, купити квартиру у Луцьку, свайний ростверк | Рейтинг: 4.0/4
Форма входу
Категорії розділу
Будинки Луцьк [7]
Утеплення будинків у Луцьку, каркасні технології Луцька, побудувати фундамент Луцьк,Свайний ростверк, фундамент ТІСЕ, ТИСЭ, каркасный дом своими руками, Каркасне будівництво, платформа,купити будинок Луцьк, купити квартиру у Луцьку, квартира в Луцьку, будинки в Луцьку, земельні ділянки під забудову, оголошення Луцька, нерухомість Луцька
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0